Jiří Vondráček

email: admin@wildlife-foto.cz


Profil

O digitální fotografii jsem se vážněji začal zajímat v roce 2009, kdy jsem si pořídil svou první zrcadlovku. Od roku 2011 se věnuji fotografování přírody. Často se vydávám ještě za tmy na místa, kde dlouhé hodiny čekám na správnou chvíli a vytouženou fotografii. Tyto chvíle jsou skvělý relax a když se povede ještě fotografie se kterou se můžu podělit, je radost dvojnásobná. V poslední době také podnikám fotografické cesty do exotických míst. V posledních letech jsem navštívil Asii, Ameriku, Afriku a mnoho míst v Evropě. Zážitky z těchto cest se snažím popsat ve svém blogu.

FOTOTECHNIKA

fototechnika

NIKON

V dešní době, kdy se plno fotografů nechává zlákat reklamou a pozitivními recenzemi ostatních fotografů o zázračných bezzrcadlovkách Olympus a Sony, já v klidu zůstávám u techniky Nikon. Dle mého technika fotografa nedělá. Systém bezzrcadlovek má jistě mnoho výhod, ale u mne převažují mínusy.

Nikon D500

Asi nejlepší DX zrcadlovka na wildlife. Je rychlá, má velký buffer a zvládá i vysoké citlivosti ISO. Aktuálně používám jako hlavní tělo.

Nikon D810

Vynikající FX zrcadlovka, kterou aktuálně používám jako záložní tělo.

Nikon 500mm f/5.6E PF ED VR AF-S

Objektiv od Nikonu, který vyniká nízkou hmotností a kompakními rozměry. Na cestování ideální volba.

Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR

Stabilizovaný Makro objektiv pro zachycení toho nejmenšího

Tamron 17-35 mm Di osd f 2,8 - 4

Širokoúhlý objektiv s vynikající optickou kvalitou. Používám na fotografování krajiny a neobvyklé fotografování zvířat.

Nikon 300 mm f/4,0 E AF-S PF ED VR

Objektiv s nízkou hmotností a dobrou světelností. Účinná stabilizace mi umožňuje používat velmi dlouhé časy. Nejnovější objektiv v mé výbavě.